תרומה לאוסף מוסררה

ניתן לתרום תרומה כללית לפרויקט דרך הקישור הבא

או לתרום באופן ממוקד וישיר באחד מהמסלולים הבאים:

  • מסלול סטודנט-חוקר

מימון מילגת סטודנט: תמיכה בסטודנטי/ת לאורך שנת לימודים אחת אשר תאפשר את שילובו בעבודת המחקר של האוסף, ותקנה לו ניסיון וערכים של מעורבות חברתית.

מימון תהליך תיעוד מלא עבור משפחה אחת במוסררה: אנו נבצע ראיונות עם בני המשפחה הותיקים, סריקת הצילומים והמסמכים האישיים, ונפתח דף מיוחד עבור המשפחה באתר האוסף. (לדוגמא – קישור למשפחה)

תיעוד חזותי של השכונה ליצירת מפת המשפחות והמוסדות המרכזיים בשכונה בשנות ההגירה והמחאה (1950-1970). מסלול זה יכלול עבודת צילום ותיעוד לצד איסוף ומחקר ארכיוני, כדי ליצור רצף חזותי וירטואלי והיסטורי של פני השכונה, אז והיום. (לדוגמא – קישור לתיעוד מוסד מרכזי בשכונה- בית יעקב)

תמיכה ביצירת תערוכה מקורית המבוססת על תוצרי הארכיון, תערוכה שתעודד השתתפות של בני השכונה, יוצאי השכונה, ובוגרי בית הספר. התערוכה תוצג בגלריה החברתית של בית הספר בשכונה. (לדוגמא – קישור לתערוכה ילדות בשטח ההפקר)

  • מסלול משולב

בניית חבילת תמיכה ייחודית המשלבת מרכיבים שונים של המחקר, או בחירת נושא רוחבי לתיעוד והתמקדות (לדוגמא- קישור לדף של אוכל במוסררה).

לפרטים נוספים על מסלולי התמיכה אנא פנו ישירות למייל: osef.musrara@gmail.com

אוסף מוסררה הינו יוזמה וכלי להעצמה חברתית ואישית. האוסף מרכז תחת קורת גג אחת את התרבות הויזואלית של החברה בישראל, על רבדיה השונים, דרך צילומים מתוך אלבומי משפחה וסיפורי חיים. האוסף מחזק את ההיסטוריה האישית המשפחתית והחברתית של קהילות בישראל. שכונת מוסררה בה יושב בית הספר הייתה שכונת מצוקה קשה והפכה לסמל המחאה החברתית בישראל – מקום הולדתה של תנועת הפנתרים השחורים הישראלית.הפרוייקט משתף את התושבים במוסררה- בני השכונה ויוצאי השכונה, ושואף להתרחב לשכונות ועיירות נוספות בפריפריה, לחיזוק המעורבות הקהילתית, והטמעת הערך ההיסטורי והחברתי של ההיסטוריה האישית והמשפחתית במרקם הציבורי הישראלי. אנו מחפשים שותפים לדרך! תרומתכם יכולה להצטרף למאמץ, ולהגדיל את טווח הפעולה וההשפעה של הפרויקט!
שלכם,
אבי סבג
מנהל בית הספר מוסררה.